آفتاب نور
جامع ترین فروشگاه الکترونیک و روشنایی
0

سبد خرید شما خالی است.

لامپ رشد گیاه – چراغ پرورش گل و گیاه – چراغ مخصوص رشد گیاه – آفتاب نور

تاریخ آخرین بروزرسانی : 3 آذر, 1399

چگونگی پرورش گیاهان با چراغ رشد گیاه

 

grow_50w

  1. ۱- تهیه لامپ رشد گیاه با توان نوردهی مناسب برای رشد و گلدهی گیاهان از فروشگاه های معتبر
  2. ۲- چراغ رشد گیاه در واقع شبیه سازی نور خورشید است و طیف های مورد نیاز گیاه را باید حتما داشته باشد این طیف ها از ۳۸۰ نانو متر تا ۸۲۰ نانومتر را شامل میشوند.
  3. ۳- با توجه به نوع گیاه و شدت نور مورد نیاز آن چراغ را در فاصله مناسب از گیاه که حدودا از ۲۰ سانتی متر تا ۱ متری گیاه است در جای مناسب (سقف یا دیوار یا با زنجیر) نصب کنید.
  4. ۴- چراغ های رشد گیاه با توجه به نیاز گیاه به نور معمولا در  هر روز ۵ تا ۱۰ ساعت خاموش و بقیه ساعات روشن کنید گیاهان علاوه بر نور به تاریکی هم نیاز دارند و نباید دائما در معرض نور باشند.
  5. ۵- تا حد امکان نور باید به طور بکنواخت به گیاه برسد مخصوصا برای گیاهان یزرگتر و نهال ها سعی کنید به جای استفاده از یک چراغ با توان بالا، چند چراغ با توان پایین تر استفاده شود تا نور به همه قسمت های گیاه تابیده شود.
  6. ۶- به منظور تکمیل نکته شماره ۵ هر هفته گلدان گیاهان را بچرخوانید تا نور متعادل تری به همه جای گیاه برسد.
  7. ۷- چراغ های رشد بدون فن که دارای سیستم خنک کنندگی آلمینیومی هستند نیاز به بازدید های دوره ای کمتری دارند ولی اگر از فن استفاده میکنید حتما هر یک ماه یکبار عملکرد فن ها و سیستم تهویه اتاق یا گلخانه بررسی شود.
  8. ۸- رعایت نظافت و غبار روبی محیط گلخانه و همچنین تهویه مناسب آن باعث افزایش طول عمر چراغ ها میشود.
  9. ۹- پس از طی فرایند رشد سبزیجات و گیاهان را برداشت کنید.

 

grow_50w_light

مطالب مرتبط
baner123

بردهای یا ماژول های رشد گیاه چیست؟ انواع برد های رشد گیاه چیست؟ مشخصات الکتریکی از قبیل توان، ولتاژ و جریان آنها چقدر است؟ روش استفاده و منتاژ آنها چگونه است؟ برای هر گیاه چند عدد از بردها و کدامیک از آنها باید استفاده شود؟ تفاوت نور های قرمز، آبی و فول اسپکتروم چیست؟ برد […]

baner

تاثیر نور رشد گیاه در افزایش میزان رشد، گل دهی و میوه دهی گیاهان   امروزه نقش و تاثیرات مفید استفاده از نور رشد گیاه به جای نور خورشید بر کسی پوشیده نیست و سال هاست که در کشور های پیشرفته مورد استفاده قرار میگیرد. نور رشد گیاه عمدتا برای گونه های مختلفی از گیاهان […]

spectrum

همانطور که میدانیم گیاهان برای رشد و گلدهی به ترکیبی از نور قرمز و آبی نیازمند هستند.

نور قرمز عمل گلدهی و نور آبی وظیفه رشد ساقه و اندام های گیاه را بر عهده دارد.

Question

نور رشد گیاه چیست و چه کاربردی دارد؟ نور رشد گیاه به نوری گفته میشود که کلیه نیاز نوری گیاه را برطرف مینماید. این نور  وظیفه تامین نیاز نوری گیاه در مراحل مختلف عمر گیاه (از جوانه زنی بذر تا رشد برگ ها و اندام های مختلف گیاه) را بر عهده دارد. ال ای دی فول […]

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *